Перейти

Як подолати нестерпний менструальний біль

Ця стаття призначена лише для загальної інформації і не є заміною медичної консультації. Вся інформація, представлена на цих веб-сторінках, не призначена для встановлення діагнозу та призначення лікування. З усіх питань, пов’язаних зі здоров’ям, завжди консультуйтеся зі своїм сімейним лікарем.

  • Кожна друга жінка страждає від менструального болю, який впливає на загальне самопочуття.
  • Більшість жінок пройшли через цей болісний досвід.
  • Так, дійсно, це найбільш поширена гінекологічна проблема, яку мусять пережити жінки.

Як правило, вперше ці симптоми з’являються в підлітковому віці, після початку менструального періоду. Інтенсивність менструального болю різна. На жаль, він може мати вплив на повсякденну діяльність – навчання у школі чи університеті, роботу. Як правило, найбільш відчутні симптоми на початковій стадії менструації, біль поступово зменшується протягом наступних 2 - 3 днів.

Що зумовлює менструальний біль?

Менструальні болі викликані природними хімічними сполуками, що називаються простагландинами, які виділяються в матці під час менструації. Деякі жінки мають більш високий рівень простагландинів, ніж інші (причина поки нез’ясована) і частіше страждають від менструального болю.

Простагландини призводять до скорочення м'язів у стінці матки, що викликає спазми. Найбільша кількість простагландинів виділяється безпосередньо перед початком менструального циклу, коли біль стає найчастішим і найсильнішим. Через один або два дні рівень простагландинів зменшується, і біль зазвичай зникає.

Полегшення менструального болю

Існує багато способів позбутися менструального болю:

  • Вправи. Регулярні тренування між менструаціями є гарною ідеєю. Протягом місячних робіть розтяжки і більше ходіть пішки, щоб полегшити біль.
  • Анальгетики. Знеболюючі препарати, що діють на простагландини, дуже ефективні при менструальних болях. Ці анальгетики, відомі як нестероїдні протизапальні препарати (або коротше – НПЗП), можуть включати лікарські засоби, що містять ібупрофен (активний інгредієнт препаратів лінійки НУРОФЄН®).
  • Відпочинок. Методи релаксації, йога, медитація, акупунктура, відпочинок в ліжку і такі прості заходи, як, наприклад, використання пляшки з гарячою водою або грілки можуть бути дуже ефективними.

Чи варто турбуватися з приводу менструального болю?

Для більшості жінок менструальний біль є природною частиною життя і, як правило, зникає через кілька днів. Проте слід проконсультуватися з лікарем, якщо менструальний біль:

  • Не зменшується після прийому анальгетиків або інших засобів, і заважає вам у повсякденному житті та роботі.
  • Посилюється з віком – це може означати, що причиною болю є не менструальний цикл, а щось інше.
  • Стає більш інтенсивним або триває довше, ніж звичний менструальний цикл; проявляються незвичні симптоми.

Завжди звертайтесь до свого лікаря для встановлення діагнозу та за його порадою, якщо ваші симптоми або вашої дитини не зникають.

Як НУРОФЄН® ІНТЕНСИВ, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, може допомогти

Комбінація ібупрофену та парацетамолу, яка міститься в складі препарату, допомагає зменшити запалення та біль до 9 годин1.

Важлива інформація

1Згідно з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу НУРОФЄН® ІНТЕНСИВ, таблетки, вкриті плівковою оболонкою Р.П. UA/14588/01/01, Наказ МОЗ України №649 від 02.10.2015 із змінами.

​Реклама лікарського засобу НУРОФЄН® ІНТЕНСИВ, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, РП UA/14588/01/01, Наказ МОЗ №1789 від 04.08.2020 із змінами.​

​Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу.