Перейти

Жар та біль у дітей

Ця стаття призначена лише для загальної інформації і не є заміною медичної консультації. Вся інформація, представлена на цих веб-сторінках, не призначена для встановлення діагнозу та призначення лікування. З усіх питань, пов’язаних зі здоров’ям, завжди консультуйтеся зі своїм сімейним лікарем.

  • Іноді може бути важко зрозуміти виникаючі в дітей жар та біль.
  • Біль у дитячому віці може бути просто больовим відчуттям та дискомфортом, пов'язаним з бігом, стрибками та лазінням (та падінням), тобто від звичайної активності дитини.
  • Добре, що діти старшого віку можуть відповісти на запитання, яке всі батьки задають: "Де болить?".

Види болю

Нижче наведена інформація про кілька поширених прикладів болю у дітей. Погана новина: Біль завдає дитині неприємні відчуття. Але є і хороша новина: Існує відповідне полегшення цього болю.

Причини болю

Біль в кінцівках зростаючої дитини

«Біль росту», часто зустрічаються у дітей, у віці 8-11 років, і зазвичай проявляються ввечері або вночі. Причина виникнення невідома, не доведено, що сам ріст кісток викликає біль. Болі в основному з’являються в м’язах ніг, таких як передня частина стегон і задня частина колін та їх литки, а не в суглобах.

Шишки та синці

Діти часто травмуються під час гри, наприклад, коли падають. Якщо Ви бачите набряк або зміну кольору шкіри, це може бути шишка або синець. Зверніться до лікаря, якщо Вас турбує травма вашої дитини.

Як зняти ломоту і біль

Біль в кінцівках зростаючої дитини

Деякі способи, які Ви можете спробувати для полегшення стану дитини при відчутті болю:

  • Тепла ванна перед сном
  • Ніжний масаж ніг
  • Теплий компрес (пляшка із теплою водою або грілка) на уражену ділянку
  • Ліки, що зменшують біль, такі як ібупрофен (бренд НУРОФЄН®)
  • Багато обіймів і турбота

Шишки та синці

Невеликі шишки та синці, як правило, несерйозні, але можуть завдавати дискомфортні відчуття. Способи, які Ви можете спробувати, щоб вгамувати біль своєї дитини:

  • Забезпечте комфортне положення травмованої частини, по можливості тримати в піднятому положенні. Прикладіть холодний компрес на пошкоджену частину тіла (холодний пакет або лід, завернутий в тканину), і зафіксуйте його міцною (але не дуже стискаючою) пов’язкою.
  • При необхідності Ви можете скористатися відповідним знеболюючим засобом, що містить ібупрофен, такий як препарат бренду НУРОФЄН®.

Що допоможе дитині впоратися з жаром?

Важливо завжди тримати термометр під рукою. Якщо Ви виявили, що температура дитини вище норми, Ви можете використати жарознижуючі препарати такі як препарати бренду НУРОФЄН®, щоб допомогти їй. Але якщо температура дитини перевищила позначку в 39 °C, або просто досить довго тримається на позначці 38 °C, вам варто негайно звернутися до лікаря.

Прості способи знизити температуру без медичного втручання:

  • Дайте дитині спокійно полежати якийсь час.
  • По можливості дитині необхідно пити багато рідини. Це допоможе уникнути зневоднення.
  • Одягайте на дитину легкий одяг, щоб уникнути перегрівання. Застеліть постільну білизну та ковдри з легких натуральних тканин.
  • Не годуйте дитину жирною їжею.

Важлива інформація

Реклама лікарських засобів НУРОФЄН®, таблетки, вкриті оболонкою, по 200 мг: Р.П. №UA/6313/02/02, Наказ МОЗ №640 від 12.06.2017 із змінами. НУРОФЄН® 12+, таблетки, вкриті оболонкою, по 200 мг, РП UA/10906/01/01, Наказ МОЗ №778 від 06.04.2020 із змінами.

Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу.