Завдяки новим технологіям життя сучасних підлітків значно відрізняється від того, щоб було десятки років тому.

Незалежно від того, виконують вони домашнє завдання на комп’ютері, перевіряють сайти соціальних мереж на телефоні чи грають у ігри на планшетах, такі портативні пристрої розважають наших дітей годинами. Але чи знали ви, що ця електроніка може викликати у них головний біль?

Багато часу перед екранами телефонів чи комп’ютерів може спричинити перенапруження очей, і як наслідок - головний біль. Важливо нагадувати дитині регулярно робити перерви, щоб дати можливість очам відпочити.

Сон

Ще однією проблемою, яка може спричинити головний біль у підлітків , може бути відсутність сну. Для дітей може бути нормою затримуватися до пізнього часу, дивлячись телевізор або розмовляючи зі своїми друзями, але в цьому віці дуже важливо дотримуватись режиму сну. Коли ми спимо, наше тіло може відпочиваєти, тоді як наш мозок перебирає всю інформацію, яку він сприйняв протягом дня. Коли діти недосипають, вони можуть страждати від головного болю, тому важливо, щоб вони відпочивали протягом рекомендованих 8-10 годин.

Їжа та напої

Їжа та напої можуть бути ще однією причиною головного болю серед підлітків. Хоча деякі речі, такі як глутамат натрію (MSG) або кофеїн, є добре відомими чинниками збудження серед більшості людей, влив харчових активаторів може бути різним для кожного. Щоб з’ясувати, які продукти викликають головний біль у Вашого підлітка, може бути корисним попросити вести щоденник із зазначенням того, що він/вона з’їв/-ла та коли відчув/-ла головний біль. ​Через кілька тижнів Ви повинні перевірити, чи не виникають знову головні болі після прийому тих чи інших продуктів, які потім можна виключити з їх раціону.

Пропуск прийомів їжі - ще одна причина виникнення головного болю, оскільки це означає, що рівень цукру в крові знижується.

Недостатня кількість води та зневоднення - можлива причина головного болю, тому важливо пити достатньо води протягом дня.

Є способи боротьби з головним болем у підлітків за допомогою кількох незначних змін способу життя, але якщо головний біль все-таки виникає, і Ваш підліток потребує знеболення, одним із варіантів є знеболювальні засоби, наприклад, препарати бренду НУРОФЄН®. Якщо симптоми не зникають, краще звернутися за консультацією до лікаря.

НУРОФЄН® 12+, таблетки вкриті оболонкою по 200 мг. Застосовується для дітей від 12 років. Містить ібупрофен у формі натрієвої солі, дія настає вдвічі швидше, ніж при застосуванні звичайного ібупрофену у таблетках.1 НУРОФЄН® 12+ допоможе підліткам насолоджуватися їхнім яскравим життям без головного болю.

  • 1

    Згідно з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу НУРОФЄН® 12+, таблетки, вкриті оболонкою, по 200 мг, РП UA/10906/01/01, Наказ МОЗ №778 від 06.04.2020 із змінами.