У дитячому віці гостра респіраторна інфекція є найчастішою причиною звернень до сімейного лікаря. Гострі респіраторні інфекції та грип проявляються лихоманкою, ознобом, слабкістю, головним болем, болем у м'язах і суглобах. Тому всім мамам в домашній аптечці необхідно мати жарознижуючий засіб.

Для зниження температури у дітей найчастіше використовується ібупрофен.

НУРОФЄН® від температури

Препарати бренду НУРОФЄН® містять ібупрофен, який чинить аналгезуючу, жарознижувальну та протизапальну дії. Ці дії виражені в рівній мірі, однак найчастіше застосовується при грипі, ГРВІ та різних інфекціях.

Додаткова перевага полягає в тому, що він діє тривало - до 8 годин2.

Препарати бренду НУРОФЄН® мають кілька форм випуску

З 6-ти років і при вазі більше 20 кг1 дитина може приймати НУРОФЄН®, таблетки, вкриті оболонкою, по 200 мг (1 таблетка) на прийом. Повторну дозу застосовувати у разі потреби через 6 годин. Не перевищувати дозу 600 мг (3 таблетки) на добу.1

А для підлітків віком від 12 років можливе застосування НУРОФЄН® 12+, таблетки, вкриті оболонкою, по 200 мг по 1 ‒ 2 таблетки (200 ‒ 400 мг ібупрофену) до 3 разів на добу.2

Для детальної інформації дивись інструкцію для медичного застосування.

При якій температурі давати НУРОФЄН®​ дитині

Жарознижувальні препарати варто давати, якщо температура піднімається вище 39 °С і при наявності болю в м’язах або головного болю, а також пацієнтам з хронічною патологією.

Температура 37-37,5 °С безпечна і збивати її НЕ рекомендується.

Таким чином, при температурі вище 38 °С і скаргах на біль в м'язах, ломоту і головний біль застосовують НУРОФЄН®, таблетки, вкриті оболонкою, по 200 мг. В цьому випадку препарат не тільки усуне лихоманку, але і забезпечить аналгезуючу дію.

Для поліпшення самопочуття дитини досить знизити температуру на 1-1,5 °С і зовсім не обов'язково намагатися збити до нормальних значень.

Що робити якщо температура не знижується

Якщо температура не знижується після прийому препарату або тримається довше 3-х днів, необхідно звернутися до сімейного лікаря1,2.

Зверніть увагу на обов'язкові правила догляду за дитиною: потрібно розкрити дитину, одягнути у вільний одяг, температуру в кімнаті підтримувати в межах 18-21 °C.

Під час лихоманки дитина завжди втрачає багато рідини. Для уникнення зневоднення необхідно пити більше рідини, наприклад, вода, морс, трав'яний чай, чай з лимоном, водно-сольові розчини.

Для зниження температури можна обтирати дитину водою кімнатної температури (25-30 °С). Використання холодної води неприпустимо, так як це звужує судини шкіри і призводить до додаткового підвищення температури тіла. Для полегшення стану при лихоманці допомагають компреси: вологі махрові серветки або рушник змочують у воді, віджимають і кладуть на скроні, лоб, зап'ястя, змінюючи їх кожні 10 хвилин.

Чергування лікарських препаратів для зниження температури або спільний прийом різних жарознижуючих препаратів не рекомендується через ризик передозування і побічні реакції.

Детальніше ознайомитися з інструкціями препаратів НУРОФЄН® можна в розділі «ОБЕРИ СВІЙ НУРОФЄН®».

  • 1

    Згідно з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу НУРОФЄН®, таблетки, вкриті оболонкою, по 200 мг Р.П. UA/6313/02/02, Наказ МОЗ України №640 від 12.06.2017 із змінами.

  • 2

    Згідно з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу НУРОФЄН® 12+, таблетки, вкриті оболонкою, по 200 мг, РП UA/10906/01/01, Наказ МОЗ №778 від 06.04.2020 із змінами