Не тільки у немовлят ріжуться зуби. Навіть ті, хто вийшов з дитячого віку, можуть відчувати біль, коли починають рости зуби мудрості. Не у всіх правильний прикус, тому зубам мудрості може не вистачати місця, через що вони починають намагатися пробитися, «рухаючи» інші зуби. Це може викликати сильний біль, через який багато хто хоче видалити зуби мудрості хірургічним шляхом.

Що таке зуби мудрості?

У дорослої людини 32 зуби. Останні 4 зуба (задні «вісімки» - по одному з кожного боку верхньої і нижньої щелепи) - це і є зуби мудрості. Свою назву (досить престижну) вони отримали завдяки тому, що вони виростають набагато пізніше інших зубів і стають останніми серед корінних зубів для пережовування їжі. Хоча зазвичай зуби мудрості з'являються у віці 17-25 років, у багатьох вони можу вирости набагато пізніше.

Чому зуби мудрості можуть викликати стільки болю?

Коли зуби мудрості починають рости, як правило, у людини вже сформовані 28 корінних зубів. Місця для нових зубів в щелепі може не бути, в результаті чого зуби мудрості щільно стискаються іншими зубами. В кінцевому рахунку, нові зуби можуть вирости під кутом або пробитися тільки частково.

Біль може бути спричинений кількома причинами:

  • Якщо зуб мудрості виріс лише частково, в яснах може виникнути інфекція, запалення і біль.
  • При недостатньому забезпечені чистоти зуба, зуб мудрості може руйнуватись і спричиняти біль.

Як можна полегшити біль зубів мудрості?

При виникненні болю, бажано відвідати стоматолога, який може зробити рентген Вашої щелепи, щоб побачити, що відбувається в ротовій порожнині. Для усунення болю стоматолог може порекомендувати видалити один або кілька зубів мудрості. Причини видалення зуба мудрості можуть включати:

  • Зуб ніколи не виросте не завдаючи шкоди іншим зубам у ряду, оскільки в яснах недостатньо місця.
  • Зуб виріс лише частково і, оскільки його важко чистити, може пошкоджуватися.
  • Ваші зуби мудрості доставляють Вам сильний дискомфорт і Ви страждаєте від болю.

В очікуванні видалення зубів мудрості, а також після видалення, Ви можете прийняти знеболювальний засіб, що містить протизапальну речовину, такий препарат як НУРОФЄН® ІНТЕНСИВ, таблетки, вкриті плівковою оболонкою - може допомогти полегшити зубний біль до 9 годин.1