Якщо у Вас коли-небудь боліла голова, ймовірніше, це був головний біль напруги. Це найпоширеніший тип головного болю, який відчувають 8 із 10 людей. Головний біль напруги може заважати багатьом аспектам Вашої роботи та соціального життя. Він може виникати в будь-якому віці, хоча дорослі та підлітки частіше стикаються з ним.

В мене головний біль напруги?

З: Де саме відчувається біль?
В: Біль при головному болю напруги зазвичай відчувається в обох частинах голови і часто описується як відчуття постійного сильного тиску навколо голови.
З: Чи біль пульсуючий?
В: Біль, як правило, постійний і не пульсує.
З: Наскільки сильний біль?
В: Біль, як правило, несильний або помірний.
З: Як довго болить голова?
В: Головний біль напруги може тривати від 30 хвилин до 7 днів.
З: Чи посилюється головний біль під час рухів?
В: Головний біль напруги не погіршується при фізичних вправах чи рухах.
З: Чи присутнє відчуття нудоти під час головного болю?
В: Головний біль напруги, як правило, не супроводжується відчуттям нудоти чи блювотою.

М’язи є джерелом головного болю напруги

Повсякденні речі, такі як стрес і погана постава, можуть змусити м’язи голови і шиї перенапружуватися. Як тільки це трапляється, хімічні речовини виділяються всередину м’язів, викликаючи біль. Але біль не просто залишається там, де виникає. Він рухається вгору від м’язів до голови, де виникає головний біль напруги.

Запобігання головному болю напруги

Є багато способів зменшити головний біль напруги:

 • Уникайте того, що може спровокувати головний біль: У різних людей головний біль викликають різні речі. Щоб дізнатися, що викликає головний біль у Вас, ведіть для цього щоденник головного болю. Коли Ви відчуваєте, що виникає головний біль, запишіть, що Ви робили або їли, перш ніж відчули біль. Коли Ви дізнаєтеся про свої причини болю, то буде набагато простіше вжити заходів, щоб їх уникнути.
 • Відпочинок та розслаблення: Люди зазвичай визначають стрес як причину головного болю. Такий метод розслаблення, як медитація, може допомогти зменшити стрес. Підтримка гарного балансу між робочим і особистим життям та сон в достатній кількості також можуть допомогти.
 • Фізичні вправи та регулярний прийом їжі: Відсутність фізичних вправ та пропуск прийомів їжі також можуть спричинити головний біль. Невелика прогулянка під час обідньої перерви або відвідування тренажерного залу може допомогти зменшити кількість епізодів головного болю напруги.
 • Препарати від головного болю: Засоби для знеболення, такі як ібупрофен, активний інгредієнт препаратів лінійки НУРОФЄН®, спрямовані на джерело болю та допомагають полегшити головний біль напруги. Для швидкого зняття болю капсули м’які НУРОФЄН® ЕКСПРЕС ФОРТЕ, капсули м'які по 400 мг всмоктуються швидше, ніж звичайні таблетки НУРОФЄН®, таблетки, вкриті оболонкою, по 200 мг.2

Поширені тригери головного болю напруги

Для багатьох людей стрес є найчастішою причиною головного болю напруги. Однак існує безліч інших потенційних тригерів, які включають:

 • неправильну поставу
 • втому
 • пропуск прийому їжі
 • відсутність фізичних вправ
 • тривогу і депресію

Чи треба турбуватись щодо головного болю напруги?

Більшість випадків головного болю напруги не є ознакою серйозної хвороби. Однак слід звернутися до лікаря, якщо:

 • Головний біль виник після травми голови
 • У Вас виникають такі проблеми із зором, як розмитість, двоїння
 • Симптоми головного болю стають сильнішими
 • Головний біль супроводжується іншими симптомами, такими як лихоманка або блювота.