Головний біль – це лише один з безлічі наслідків стресу. І хоча немає єдиного типу головного болю, який називається головним болем при стресі, постійне нервове напруження може спровокувати як головний біль напруги, так і мігрень. Більшість людей відчувають саме головний біль напруги. Цей тип болю пов'язаний із скутістю м'язів шиї, голови та плечей.

Коли ці м'язи напружені, в організмі виробляються речовини під назвою простагландини. Вони подразнюють больові нервові закінчення, змушуючи наше тіло відчувати біль. Біль стає сигналом, який повідомляє, що в організмі щось не так, і потрібно терміново щось робити.

Чому стрес може стати причиною головного болю

Тіло людини, що знаходиться в нервовому стані, у відповідь починає виробляти певні гормони. Наприклад, адреналін - це гормон стресу. Коли його рівень підвищується, у людини частішає серцебиття і піднімається тиск. Адреналін знижує рівень «розслаблюючих гормонів», через що може знижуватися больовий поріг і зростати напруження м'язів. Всі ці фактори сприяють збільшенню скутості в м'язах шиї, голови та плечей, що і викликає головний біль напруги.

Що може позбавити від головного болю при стресі

Кращий засіб від болю - це боротьба з його джерелами і управління стресовими ситуаціями. Здоровий спосіб життя є одним з багатьох способів досягти покращення. Наприклад:

  • Якісний сон. Намагайтесь спати по 7-8 годин на день і привчіть себе до корисних «нічних» ритуалів. Увімкніть на гаджетах беззвучний режим або зовсім приберіть їх зі спальні, а також не пийте на ніч занадто багато рідини.
  • Регулярно займайтеся спортом. Фізичні вправи допоможуть знизити рівень адреналіну і підвищити рівень ендорфінів.
  • Харчуйтеся правильно. Голод може викликати головний біль, тому почніть свій день з повноцінного сніданку. Уникайте жирної їжі і продуктів, які зазнали технологічну обробку.
  • Практикуйте медитацію або інші розслаблюючі вправи, наприклад, йогу або дихальну гімнастику.
  • Слідкуйте за поставою. Пряма спина допоможе знизити напруження м'язів. Коли працюєте за комп'ютером, постарайтеся сидіти прямо, розслабивши м'язи обличчя.
  • Якщо у Вас нервова робота, протягом робочого дня необхідно робити невеликі перерви.

Що робити, щоб зменшити головний біль

Теплий душ, легкий масаж шиї і голови або прикладання пакету з льодом на обличчя можуть допомогти в цьому випадку. Ви також можете використовувати інші методи, наприклад, заняття спортом або розслаблюючі практики.

Намагайтеся зберігати спокій вдома. Ви можете просто відволіктися від справ, подивившись фільм або приділивши час читанню хорошої літератури. Якщо Ви будете проводити час з сім'єю і друзями, Вам буде легше справлятися зі стресом і його симптомами. І ще одна пропозиція. Є деякі докази того, що секс допомагає при головних болях. Одне наукове дослідження продемонструвало, що більше половини людей, які страждають від мігрені і займалися любов'ю під час нападу, відчули полегшення симптомів.

Як полегшити головний біль за допомогою препаратів лінійки НУРОФЄН®

Додатково до вищеописаних способів, знеболювальні препарати, такі як НУРОФЄН®, допомагають досягти ефективного полегшення. Ібупрофен - основна діюча речовина в препаратах лінійки НУРОФЄН®. Варто відзначити, що, згідно з дослідженнями, ібупрофен в складі препарату НУРОФЄН® Експрес Форте, капсули м’які по 400 мг діє швидше, ніж звичайні таблетки1. Ібупрофен блокує утворення простагландинів, які можуть вироблятися у великій кількості під час м'язових спазмів, в тому числі викликаних стресом.

При тривалому головному болю, рекомендуємо звернутися за допомогою до лікаря, щоб підібрати відповідне лікування. Якщо головний біль став результатом недавніх травм голови чи струсів, якщо біль стає все сильніше, а Ви починаєте відчувати проблеми із зором, нудоту, жар і порушення мови, обов'язково зверніться за допомогою до фахівця.