Коли з’являється застуда або грип, часто трапляється, що близькі та друзі можуть ділитися з вами особистими порадами як одужати швидше, але чи всі з них дієві? Давайте ознайомимся з найбільш поширеними міфами щодо застуди або грипу.

1. Захворіти на грип - все одно, що пережити важку застуду

МІФ: Хоча це правда, що симптоми застуди та грипу, такі як кашель, закладеність носа або головний біль, можуть здаватися однаковими або, принаймні, дуже схожими, але це дві дуже різні хвороби. Деякі засоби від застуди та грипу підходять для обох станів, оскільки вони пропонують однакове полегшення симптомів, незалежно від того, чи це застуда чи грип. Однак загалом симптоми грипу, як правило, є більш важкими і тривають довше. Грип викликається інакшими збудниками, ніж ті, що викликають застуду, саме тому є симптоми, які зазвичай не спостерігаються при застуді, наприклад, раптове підвищення температури. Також грип має ризик ускладнень, які можуть зробити його набагато серйознішим, наприклад, у дуже молодих та літніх людей.

2. Грип можна лікувати антибіотиками

МІФ: Антибіотики використовуються лише для лікування інфекцій, спричинених бактеріями, а от застуда та грип - віруси. Антибіотики не впливають на віруси, що викликають застуду або грип. Противірусні препарати можна використовувати для лікування грипу, але для більшості хворих на грип вони зазвичай не призначаються. Їх слід застосовувати на ранніх стадіях хвороби для більшої користі, і за рецептом лікаря. Як правило, застуда та грип - лікуються шляхом полегшення симптомів.

3. Спортивні та здорові люди не хворіють застудою та грипом

МІФ: Будь-хто, незалежно від віку чи спортивної активності, може заразитися вірусом застуди або грипу. Так само ми всі здатні передавати вірус. Але правда полягає в тому, що ті з нас, хто має певні захворювання, можуть ризикувати розвитком ускладнень, якщо підхоплять вірус грипу. Отже, слід завжди вживати заходи обережності, щоб не передавати вірус, притримуючись соціального етикету: кашляти і чхати у внутрішній лікоть або хустинку та швидко утилізувати їх. Мити руки водою з милом або користуватись дезінфікуючим засобом для рук, особливо після кашлю чи чхання.

4. Це просто застуда, тому нормально йти на роботу чи в школу

МІФ: Важливо обмежити контакти з іншими людьми, коли Ви хворі, навіть якщо це "просто застуда". Застуда та грип можуть поширюватися, якщо Ви знаходитесь у тісному контакті з іншими. Особливо це стосується шкіл та дитячих садків, оскільки імунна система дітей не до кінця розвинена, окрім того, вони можуть не дотримуватися ретельної гігієни рук. Віруси можуть бути дуже серйозними для деяких людей, наприклад, маленьких дітей, людей похилого віку або вагітних жінок. Залишайтеся вдома, щоб не заразити інших.

5. Ви можете підхопити застуду або грип, лише дихаючи повітрям, поряд із інфікованою людиною.

МІФ: Безумовно, факт, що віруси застуди та грипу можуть переміщуватися повітрям. Коли людина, заражена одним із цих вірусів, чхає або кашляє на Вас або поруч, Ви можете заразитися. Однак ці віруси не просто поширюються по повітрю, дотик до зараженої поверхні може призвести до перенесення вірусу на Ваші руки. Наприклад, серед заражених поверхонь може бути телефон, ручка дверей, комп’ютерна клавіатура або дитяча іграшка. Вірус грипу може виживати на твердій поверхні протягом 24-48 годин. Потрапивши на руки, він може потрапити у Ваш організм, коли Ви потрете очі або торкнете носа або рота. Тому головне - ретельно і часто мити руки, якщо Ви підхопили застуду або грип, або якщо Ви перебуваєте в середовищі, де хтось інший має інфекцію.

Ми сподіваємось, що це спростує деякі "міфи", але якщо у Вас коли-небудь виникли сумніви щодо того, що робити під час застуди чи грипу, завжди звертайтесь до свого сімейного лікаря.