Що таке головний біль?

Саме поняття «головний біль» занадто широке. Найбільш часто зустрічаються - головний біль напруги, кластерний головний біль і мігрень.

При головному болі напруги виникає відчуття постійного сильного тиску у скроневій і потиличній областях. Створюється враження, ніби голова здавлена обручем.

Кластерний головний біль зустрічається рідко. Він може турбувати Вас тижнями і навіть місяцями або з'являтися періодично. Кластерний головний біль характеризується короткими нападами надзвичайно інтенсивного одностороннього болю в одному оці або навколо нього. Біль може спровокувати нежить і/або закладеність носа, почервоніння очей і сльозоточивість.1

Мігрень турбує рідше, ніж, наприклад, головний біль напруги. Але саме мігрень завдає більше неприємностей. Як правило, це болі, які повторюються в лобовій і скроневих частинах голови. Мігрень може супроводжуватися іншими неприємними симптомами: нудотою і блювотою, підвищеною чутливістю до світла і звуку.

Які причини головного болю?

Існує кілька факторів, які можуть стати причиною головного болю. Це стрес, втома, неправильне харчування. Різні типи головного болю можуть виникати з різних причин. Наприклад, причина мігрені знаходиться в самому головному мозку.

Біль, який людина відчуває при мігрені є одним з ефектів порушення в структурах головного мозку, які відповідають за проведення больових сигналів і інших відчуттів. Також відомий факт, що люди народжуються зі схильністю до появи мігрені, за умови, що такого роду головний біль зустрічався у одного з батьків. Однак, складно передбачити, хто може стати жертвою мігрені, і з якою частотою вона буде переслідувати людину згодом.

Вчені все ще вивчають справжні причини виникнення кластерного головного болю. Вважається, що ці болі виникають через розширення кровоносних судин мозку, що, в свою чергу, є наслідком змін в гіпоталамусі - відділі головного мозку, який відповідає за зміну біологічних ритмів людини.

Науці набагато більше відомо про головний біль напруги. Виникнення больових відчуттів пов'язано з м'язами голови, шиї та обличчя. Коли ці м'язи напружені, в них виробляються особливі хімічні речовини - простагландини, які стимулюють больові рецептори і змушують нас відчувати біль. Якщо таке відбувається, значить, в організмі щось не в порядку. Біль - це сигнал-попередження.

Стрес, неспокій і неправильна постава можуть спровокувати головний біль напруги, тобто причиною головного болю може бути незручна поза. Яскраве сонячне світло, зневоднення і косоокість також можуть викликати головний біль напруги.2

Що можна зробити?

Існує кілька способів, які допомагають позбутися головного болю. До них відносяться техніки розслаблення і програми вправ при болях у спині та шиї. У будь-якому випадку, якщо у Вас є підозра, що Ви страждаєте на мігрень або кластерний головний біль, слід звернутися до лікаря. У випадку з головним болем напруги можуть допомогти знеболюючі препарати.

Як ми вже говорили, головний біль викликають простагландини, які виробляються через напруження в м'язах. Препарати лінійки НУРОФЄН® - це болезаспокійливі засоби, що відпускаються без рецепта лікаря. Активний компонент в їх складі - ібупрофен. Механізм дії ібупрофену пов'язаний з блокуванням вироблення простагландинів, в тому числі в м'язах голови і шиї.

Якщо важко визначити тип головного болю, необхідно звернутися до лікаря. Якщо головний біль виник після будь-якого випадку, і посилюється з кожним днем, супроводжуючись іншими неприємними симптомами (жар, нудота, проблеми з промовою), слід негайно звернутися до лікаря.