Чи відчували Ви біль після бігу, катання на велосипеді, уроку танців або після походу в тренажерний зал? Якщо так, то Вам слід приділяти більше уваги розминці перед тренуванням.

Навіщо приділяти час розминці?

Гарна розминка сприяє кровообігу і постачанню кисню у м'язи, що необхідно для подальшої активності. Розминка повинна складатися з невеликих кардіо-вправ і розтяжки.

Застереження: якщо у Вас артрит, ревматичне захворювання або больовий синдром, такий як отібіальний синдром, Вам, швидше за все, слід звернутися до фізіотерапевта або ревматолога за порадою з приводу відповідних вправ - як для розминки, так і для тренування.

Чим допомагає розтяжка?

Незалежно від того, наскільки Ви активні, правильна розтяжка перед тренуванням принесе величезну користь:

  • Зменшить м'язову напругу, дасть можливість тілу розслабитися
  • Поліпшить загальний фізичний стан
  • Допоможе уникнути розтягнень, оскільки розігріті м'язи здатні краще витримувати напругу, яку вони відчувають під час вправ
  • Зменшить ризик виникнення проблем зі спиною
  • Зменшить біль в м'язах після тренування

Як правильно робити розтяжку

На перший погляд здається, розтяжку робити дуже просто, але необхідно робити її правильно. Це особливо важливо при болю в суглобах або артриті. Ось кілька простих порад:

  • Завжди розігрівайте м'язи перед розтяжкою за допомогою невеликої серії кардіо-вправ. Не розігріті м'язи дуже важко розтягуються.
  • Робіть все плавно. Уникайте різких рухів, так як це може призвести до травм.
  • Тягніться до тих пір, поки Ви не відчуєте, що Ваші м'язи розслаблені, близько 20-30 секунд, потім зупиніться і повторіть вправу кілька разів для кожної групи м'язів, яку хочете задіяти в тренуванні.
  • Ви можете відчувати невеликий дискомфорт під час розтяжки. З іншого боку, якщо Ви відчуваєте гострий біль в м'язах, слід припинити цю вправу. Після правильної розтяжки дискомфорт повинен зникнути.
  • Не затримуйте дихання під час розтяжки. Навпаки, намагайтеся дихати правильно і рівно. Це дозволить Вашому тілу розслабитися, забезпечить гарне кровопостачання і допоможе запобігти неприємних наслідків фізичних вправ.

До і після тренування

Пам'ятайте, що занадто серйозні навантаження без розминки і розтяжки можуть привести до розтягування і розривів м'язів. Під час тренування в роботі задіяні різні м'язи, тому переконайтеся, що Ви добре розтягнули всі необхідні групи м'язів, включаючи основні ділянки, такі як спина і хребет, приділяючи увагу невеликим ділянкам, таким як зап'ястя.

Розтяжка після тренування так само важлива. Це допомагає повернути тіло в його звичайний стан. Це може бути особливо корисним для м'язів, на які було найбільше навантаження.

Як боротися з болем і дискомфортом в м'язах після тренування

Від болю в м'язах допомагають масаж, гаряча ванна або просто відпочинок. Однак, якщо м'язи напружені, виробляються особливі речовини - простагландини. Вони підвищують чутливість нервових закінчень, через що може виникати дискомфорт. Такі препарати як НУРОФЄН®, таблетки вкриті оболонкою по 200 мг, НУРОФЄН® Форте, таблетки, вкриті оболонкою по 400 мг та НУРОФЄН® Інтенсив, таблетки вкриті оболонкою є одними з ефективних засобів при усуненні болю у суглобах та болю при розтягненні.

Коли приймати препарати лінійки НУРОФЄН®, щоб полегшити біль

Коли нічого не допомагає, є болезаспокійливі, які можуть допомогти швидко позбутися від м'язового болю. Ібупрофен - активна речовина препаратів лінійки НУРОФЄН® - може допомогти впоратися із ломотою та болем. НУРОФЄН® здатний блокувати формування простагландинів в м'язах (хімічних сполук, що викликають біль), що позбавить від болю. Також ібупрофен є протизапальним засобом, а значить може допомогти позбутися запалення, яке часто з'являється після фізичних вправ нарівні з болем і чутливістю.

Але не забувайте, що розминка і розтяжка є вашими першими помічниками проти болю в м’язах. Тому візьміть за правило кожен раз робити розминку і розтяжку до і після тренувань. Не поспішайте. Завжди виділяйте на це достатньо часу, і завжди ретельно розтягуйте м'язи, перш ніж приступити до основного тренування.